Muzyka jest podstawą każdego udanego przyjęcia. Bez niej nie mogłyby się odbyć nawet najzwyklejsze kameralne urodziny organizowane we własnym mieszkaniu, więc tym bardziej odegra ona kluczową rolę na tak ważnej uroczystości, jaką jest ślub. Dawno temu minęły czasy, w których muzyka puszczana z głośników okazywała się w pełni wystarczającą. W tym momencie must have każdej uroczystości weselnej jest albo zespół weselny, albo po prostu dj. Tylko które z tych dwóch możliwych rozwiązań będzie lepsze?

A więc jaki rodzaj muzyki na wesele?

Czy lepiej wynająć cały zespół, który zagra wybrane piosenki na żywo, czy może pokusić się na skorzystanie z usług DJ-a, znającego się na aktualnych muzycznych trendach i potrafiącego wpisać się w gust zwłaszcza tych młodych osób?

Jakie preferencje ma para młoda?

Parze młodej, której szczególnie mocno zależy na uzyskaniu wyjątkowego klimatu i stworzeniu wręcz magicznej atmosfery na przyjęciu, zazwyczaj zaproponuje się jednak wynajem „normalnego” pełnego zespołu muzyków. W takim przypadku możemy mieć okazję posłuchać nawet kogoś, kto potrafi grać na harmonijce lub innym nietypowym instrumencie muzycznym. Jest to usługa droższa, ale pod wieloma względami korzystna. Muzyka zagrana na żywo praktycznie zawsze jest w stanie porwać gości do tańca i to niezależnie od tego, jaki ma ona gatunek i czy jest to gatunek odpowiadający wszystkim zaproszonym osobom. Piosenki wygrywane na prawdziwych instrumentach brzmią po prostu inaczej od tych puszczanych z głośników. One zawsze brzmią lepiej. A możliwość przyglądania się na żywo poczynaniom grajków i śpiewaków zawsze stanowi jakaś dodatkową atrakcję, która zabawia nawet gości nieskorych do tańców, a pozostających cały czas przy stołach.

Z kolei dj na wesele kosztuje mniej, dlatego jest on opcja dość budżetową, dobrą dla tych, których nie stać na wynajem całego prawdziwego zespołu. Ponadto to właśnie dj umożliwi puszczanie dokładnie takiej muzyki, jaką chciałoby się słyszeć na swoim weselu. Para młoda zwykle sama, ewentualnie z drobną jego pomocą, przygotowuje konkretny repertuar, który następnie jest po kolei odtwarzany na zabawie.