Niektóre kobiety dopiero w dniu swojego ślubu po raz pierwszy w życiu skorzystają z usług profesjonalnych wizażystek, a dokładniej z jednej konkretnej usługi, czyli z profesjonalnego makijażu okazjonalnego na ślub i wesele. To ważne jednak, by każda panna młoda potrafiła się do takiej wizyty przygotować. Każda makijażystka na ślub może np. zastrzec sobie prawo do odwołania wizyty, jeżeli klientka pojawi się na niej z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem. Najlepiej więc przybyć na czas, rezerwując sobie tę jedną wolną godzinę. Przygotowania do każdego makijażu okazjonalnego, w tym również i tego ślubnego, są zwykle oparte na podobnych zasadach.

Kobieta, która z takiego makijażu ma zamiar skorzystać, w dniu zaplanowanej wizyty na pewno nie powinna w ogóle się malować. Może wykonać sobie standardową codzienną pielęgnację, ale nie ma to sensu, by nakładała na siebie jakiekolwiek kolorowe kosmetyki, bo po dotarciu do wizażystki one i tak zostaną szybko zmyte i usunięte z twarzy. Warto natomiast zadbać wcześniej o depilację. O dziwo, choć niektóre kobiety nawet nie zdają sobie z tego sprawy, nawet na skórze twarzy występują liczne drobne włoski, przez które makijaż może wyglądać niechlujnie, bo jednak wszelkiego rodzaju podkłady i korektory lubią się na nich osadzać. Depilacja może więc okazać się potrzebna. Warto też na kilka dni przed makijażem ślubnym udać się na profesjonalną regulację brwi oraz – w razie potrzeby – wykonać hennę, jeżeli ma się bardzo jasne naturalne włoski. Kolejny etap przygotowania tyczy się już pielęgnacji. W dniu poprzedzającym wesele warto nieco bardziej się na niej skupić i poświęcić na nią więcej czasu, by porządnie zadbać o swoją twarz. Makijażystki zwykle zalecają wykonanie jakiegoś łagodnego i sprawdzonego peelingu oraz późniejsze nałożenie mocnej maseczki nawilżającej bądź regenerującej. Warto zadbać zresztą nie tylko o samą skórę twarzy, ale także i o usta. Przy pomocy peelingu wykonanego z miodu i jogurtu naturalnego można znakomicie zetrzeć z nich martwy naskórek, aby momentalnie je wygładzić.

Tak naprawdę to tyle. Dzięki tym wszystkim przygotowaniom każda kobieta zdoła zadbać o to, by jej makijaż ślubny naprawdę był idealny i stał się wyraźną ozdobą jej ślubnego wizerunku. Aby wszystko poszło zgodnie z planem, na kilka dni przed wizytą warto też wystrzegać się jakichś bardziej inwazyjnych zabiegów oraz unikać korzystania z tych kosmetyków, których nigdy wcześniej się nie używało.