W tą noc najpiękniej powinna wyglądać panna młoda, ale żaden z gości nie chce założyć stroju negatywnie wyróżniającego się na tle innych. Jakie buty kupić, by wyglądać dobrze i przetańczyć całą noc?

W przeciwieństwie do niebotycznych szpilek na wielkie wyjście, ładne i wygodne buty na wesele mogą służyć przez wiele sezonów a czasem i lat. W końcu nosimy je zaledwie kilka razy w roku, więc istnieje mała szansa, że zniszczą się na tyle, by trzeba je było szybko wyrzucić. W związku z tym dobrze kupić takie buty, które będą uniwersalne do wielu różnych sukienek. Można też wybierać tanie modele szpilek i kupować je za każdym razem, gdy dostaje się zaproszenie na wesele. Dzięki temu buty nigdy się nie opatrzą i bez żalu można będzie je później schować na dno szafy.

Ładne i wygodne buty na wesele

ładne i wygodne buty na wesele powinny być na tyle uniwersalne, by pasowały do różnych sukienek. W związku z tym nie sprawdzą się zbyt „krzykliwe” modele, które można założyć raz – w kolorowe wzory czy o charakterystycznym kształcie. Buty na wesele w bardziej stonowanym kolorze będą wyglądać na nowe zarówno w towarzystwie czarnej, jak i złotej czy zielonej sukienki. W przypadku butów damskich na specjalne okazje liczy się coś jeszcze. Na weselu wypada tańczyć, a także siedzieć i stać przed długie godziny. Buty na wesele nie mogą więc być zbyt wysokie i muszą być na tyle wygodne, by mogły posłużyć na kolejnych imprezach. Dlatego warto dobrze je zmierzyć przed zakupem i sprawdzić, czy można w nich swobodnie biec czy skakać. Dobrze też sprawdzić, czy się nie ślizgają i zetrzeć lekko podeszwę, jeśli jest ona za śliska na kafelkach czy parkiecie.

Jakie buty na wesele? Najwygodniejsze eleganckie damskie buty do sukienki

Damskie eleganckie buty na specjalne okazje, które zakładany najwyżej kilka razy w roku, nie muszą cechować się mistrzostwem wykonania. W sklepie warto sprawdzić, z jakiego materiału są wykonane i wybierać te ze skóry lub innych tworzyw naturalnych – korka, bawełny, jedwabiu. Dzięki temu stopa nie będzie się w nich pociła jak w sztucznych butach. Na wesela dobrze się sprawdzają jasne buty, bo takie uroczystości z reguły odbywają się późną wiosną lub latem. Dobre będą więc wygodne szpilki srebrne, złote, beżowe czy jasnożółte a także sandały. W podobnych barwach powinny być też dodatki do sukienki na wesele.

Buty na wesele do sukienki powinny być pozbawione paska na kostce, który skraca nogę. Najwygodniejsze eleganckie buty damskie będą te na platformie, bo zmniejszy ona wysokość pomiędzy podeszwą stopy a piętą, przez co łatwiej będzie w butach chodzić czy tańczyć. Alternatywą mogą być buty na niskim obcasie- kaczuszce lub niewielkim słupku. Wygodne szpilki to też często te wzmocnione od środka żelowymi wkładkami, które ułatwiają tańczenie i zapobiegają odciskom. Najwygodniejsze będą skórzane szpilki z takim wypełnieniem. Te z tworzyw sztucznych mogą obcierać lub odparzać stopę.