Każdy stały bywalec wesel wie, że co jakiś czas państwo młodzi muszą radzić sobie z osobami, które bawią się trochę za dobrze. Dziś młode małżeństwa znajdują całą masę sposób na zapobieganie nieprzyjemnym sytuacjom, ale nie zawsze są one skuteczne. Takie osoby znajdą się na prawie każdej rodzinnej imprezie, a na weselu potrafią zepsuć zabawę wszystkim innym gościom. Na niektórych z nich nie ma niestety lekarstwa.

1. Gwiazda, która przyćmi pannę młodą

Dziś coraz rzadziej spotyka się takie osoby, przeważnie pochodzą ze starszego pokolenia. Bardzo często okazują się nimi teściowa panny młodej. To przeważnie kobiety, które zrobią wszystko, żeby ten dzień był wyjątkowy dla nich, mimo że to nie na jej ślub przyszło tyle osób. Są w stanie założyć iście weselną suknię w zdecydowanie zbyt jasnym odcieniu, chodzą między stolikami i wszystkich zagadują, zawsze znajdą się tam, gdzie panna młoda i wejdą jej w słowo. Najlepszy sposób na takich gości to zagrożenie, że zostaną wyrzucone z imprezy albo od razu przejście do działania w tym zakresie, bo w przeciwnym razie będą tylko coraz bardziej stresować.

2. Goście przesadzający z alkoholem

Powodem, dla którego coraz więcej par młodych decyduje się na rezygnowanie z alkoholu na swoim weselu, są goście, którzy zdecydowanie z nim przesadzają. To przeważnie ci wujkowie, którzy jeszcze przed podaniem drugiego dania polali wszystkim przy stole wódkę, zaczepiają dużo młodsze kuzynki i opowiadają bardzo nieprzyjemne żarty. Ciotki i wujkowie, którzy przesadzają z alkoholem, zwracają na siebie niepotrzebnie uwagę i utrudniają zabawę innym gościom. Można tego uniknąć tylko w jeden sposób: całkiem rezygnując z alkoholu. Wielu gości wtedy nie przyjdzie, ale przynajmniej impreza będzie spokojniejsza.

3. Rodzice, którzy zapomnieli, że przyszli z dziećmi

Największym problemem z dziećmi na weselach wcale nie jest ich obecność, ale brak wyczucia rodziców. Kiedy wypiją za dużo albo dadzą się porwać na parkiet, mogą stracić z oczy dziecko, które poczuje się porzucone albo zdezorientowane i zacznie płakać. Albo gorzej, zacznie w panice szukać rodzica, potknie się i uderzy głową o stół. Takie sytuacje się zdarzają i skutecznie psują całą imprezę. Rozwiązania są dwa: albo od razu zaznaczyć, że dzieci nie będą wpuszczane w żadnym wypadku na salę albo wypraszanie rodziców, którzy porzucają swoje dzieci. To dla ich bezpieczeństwa, które na takiej imprezie jest mocno zagrożone.

4. Goście ignorujący wolę państwa młodych

Państwo młodzi chcą, żeby ich dzień wyglądał wyjątkowo, w tym celu mogą wysłać gościom wytyczne, o których przestrzeganie proszą. Są jednak osoby, które zupełnie nie zamierzają się do nich dostosować, bo tradycja jest inna, dzieci muszą być, bo to rodzinna uroczystość, a prezent musi być drogi, porządny i zupełnie niepotrzebny. Brak poszanowania woli państwa młodych jest najwyższym przejawem braku szacunku. Osoby, które otwarcie deklarują, że nie zamierzają się do niej dostosować, powinny być wyrzucone z sali albo ich zaproszenie powinno być anulowane, żeby nie psuli krwi innym gościom.

5. Goście, którzy chcą być w centrum uwagi

To nie to samo, co gwiazdy wieczoru, bo te osoby chcą przyciągnąć do siebie za wszelką cenę państwa młodych. Uważają, że należy im się więcej ich uwagi, niż innym gościom, bo są starsi, dawno się nie widzieli albo zapłacili za wesele. Dotyczy to najczęściej rodziców, ale także starszych ciotek czy zaborczego rodzeństwa. Takie osoby najlepiej przeprosić i podejść do kogoś innego. Powinny czuć, że nie spędza się z nimi czasu, bo zwyczajnie go brakuje, a nie dlatego, że nie chce się tego zrobić. Są raczej nieszkodliwe, ale skupianie się na nich może zdenerwować, a nawet mocno wyprowadzić z równowagi.